Štítek: Recenze

Roland JD-Xi

Roland JD-Xi

Skoro dva roky dávám dohromady svůj "set-up" mašinek. Za tu dobu jsem si udělal jasno v tom, co vlastně chci. Vyzkoušel jsem různé syntezátory, sekvencery, bicí automaty, a nevím co ještě. Moje finální "požadavky" byly nakonec celkem jednoduché.

Číst dál…

MIDI Presto Splitter 1:4 (MIDI-Thru box)

MIDI Presto Splitter 1:4 (MIDI-Thru box)

Problém s chybějícími MIDI-Thru konektory jsem vyřešil. Jak se dalo očekávat, tak jsem koupil MIDI Presto Splitter 1:4 od Roberta z Microdesignum. Kdyby někoho zajímalo proč jsem vybral zrovna tento, měl jsem k tomu několik důvodů.

Číst dál…

Další průšvih Akai - samplery MPX 8 a MPX 16

Další průšvih Akai - samplery MPX 8 a MPX 16

Připadá mi, že firma Akai teď prochází nějakým těžkým obdobím a vůbec se jí nedaří. Nevím, jak je to v odvětví USB/MIDI kontrolérů, ale co se týká zařízení, které "vydávají zvuk", je to jeden průšvih za druhým. Možná je na vině nízká cena, ale s nízkou cenu bych spíš očekával slabší zvuk nebo méně možností. Jenže chyby, které se objevují, většinou přímo souvisí s funkčností zařízení a to by se stávat nemělo.

Číst dál…

Arturia BeatStep Pro

Arturia BeatStep Pro

Dlouho jsme přemýšlel o tom, jaký sekvencer by pro mě byl nejlepší. Co se týká možností, potřebuji jednu stopu na bicí a dvě na syntezátory. Jako ideální (a cenově) dostupný se tak jevil Akai MPC500, jenže mi moc nevyhovuje to rozložení MPC a navíc bych rád, alespoň na bicí, chtěl step-sekvencér. Můj Korg ER-1 je sice stará mašinka, ale to ovládání je prostě skvělé.

Číst dál…


Nejnovější články

Nejčtenější články